Santa Marta, Ciudad Perdida a Palomino

Silnou motivací k tomu, abychom blog konečně spustili, byla únorová dovolená. Z ní máme spoustu fotek, což sice problémy s fotogalerií ještě násobí, ale pokud nepublikujeme tohle, tak už vážně hrozí, že nepublikujeme nikdy nic. Což by se samozřejmě taky nic galakticky katastrofického nestalo, ale škoda by to třeba trochu byla.

Takže alespoň ve stručnosti. Začátkem února jsme se vydali na první delší dovolenou. Předtím jsme v prosinci byli na krátké dovolené v Cartageně a na přilehlých ostrovech, z čehož třeba taky někdy bude příspěvek (takže minimálně v počátcích blog rozhodně nebude chronologicky odpovídající), ale teď bereme jako nejdůležitější příspěvek tu zatím poslední cestu.

Ještě než jsme do Kolumbie přijeli, věděli jsme, že někdy budeme chtít absolvovat trek do Ciudad Perdida, tedy Ztraceného města (nějaké základní informace o něm jsou i na Wikipedii, byť např. samotná cesta je tam popsána o něco strastiplněji, než je v současnosti realitou). A abychom to neustále neodkládali (jako třeba ten blog, že), vydali jsme se tam, jakmile to šlo.

Nejprve jsme strávili dvě noci v pobřežním městě Santa Marta, kde toho popravdě zas až tak moc k vidění není, pak jsme se vydali na samotný trek, což jsou čtyři dny pochodu rozmanitým a vesměs dost náročným terénem (lze pouze s agenturou a oficiálním průvodcem), a nakonec jsme strávili ještě tři noci v hotelu u vesnice Palomino, abychom řádně zregenerovali.

Kdyby se někdo na cestu chystal a chtěl tipy na konkrétní ubytování (v Santa Martě hotel La Solera del Pozo, v Palominu pak One Sanctuary), agenturu (Magic Tour) nebo průvodce (Jesús byl boží) nad rámec tohoto prostého výčtu, ať se nám ozve :-)

Z celé dovolené máme fotogalerii, u části fotek jsou popisky, takže se nebudu dlouze rozepisovat tady v textu. Důležité: fotek je hodně a galerie se neumí načíst celá najednou, takže než začnete prohlížet, klikněte prosím na jejím konci na „Načíst další“. Tím se načte zbytek fotek a můžete se vrátit na začátek, kliknout na první fotku a začít prohlížet.